معرفی لیبل و بسته بندی سایپا یدک

بسته بندي شركتي

بسته بندي به عنوان يكي از ابزارهاي مهم بازاريابي شناخته مي شود و شركت ها براي افزايش توان رقابتي خود در بازارهاي داخلي و خارجي از آن سود مي برند. امروزه از بسته بندي فقط براي محافظت از كالا  استفاده نمي شود ، بلكه براي آن نقش ها و مسئوليت هاي زيادي قائلند از جمله اين كه ارزش افزوده ايجاد كند و به خريدار اطلاعات دهد .بايد مشتري را جلب كند ، جذابيت داشته باشد ،شخصيت و شان مشتري را حفظ كند و به مصرف كننده احترام بگذارد . به تعبيري بسته‌بندي، چراغ قرمزي است در    برابر توقف عابران جلوي ويترين عامليت هاي فروش و نمايندگي ها به حق آن را به عنوان « فروشنده خاموش» مي‌شناسند. بسته ‌بندي چهره كالاست چون مشتري از طريق بسته ‌بندي محصول را شناسايي مي‌كند.بسته‌بندي پيام توليدكننده را به خريدار مي‌رساند و بين آنها ارتباط برقرار و اطلاع‌رساني مي‌كند و برخي ازعلماي علم بازاريابي از بسته‌بندي به عنوان پنجمين متغير قابل كنترل بازار (در كنار محصول و قيمت و مكان و تبليغ ) ياد مي‌كنند.


 به طور كلي در بسته بندي محصولات دو جنبه عمده زير مورد توجه قرار مي گيرد :

الف) كاربردي بودن : جنبه كاربردي بسته بندي ، ناظر بر ويژگي هايي مثل حفاظت از محصول ،سهولت استفاده از محصول و سهولت جابجايي محصول است .

ب ) جذابيت: جذابيت بسته بندي بر زيبايي شكل ورنگ و نوشتار آن دلالت مي كند .طراح بايد ابتدا تمام اطلاعات لازم  درباره محصول ، بازار،رقبا و كارفرما و......را به دست آورد.

بسته بندي معمولا به سه شكل انجام مي شود كه عبارتند از :

     بسته بندي تكي (اصلي) : كه ضمن دارا بودن تمامي خصوصيات ذكر شده براي تعريف يك بسته بندي ، ويژه مصرف كننده نهايي است و به آن بسته بندي مصرفي نيز گفته مي شود.

    بسته بندي گروهي : در اين نوع بسته بندي تعدادي از بسته بندي هاي تكي دركنار هم پيچيده و بسته بندي مي شوند تاعلاوه برمحافظت بيشتر ،تسهيلات لازم براي حمل و نقل و انبار كردن كالافراهم شود.

    بسته بندي حمل و نقلي : به بسته بندي تعدادي از بسته هاي گروهي گفته مي شود، اين بسته بندي حفاظت بيشتري از قطعات در حين حمل و نقل زميني ، هوايي و يا دريايي به عمل مي آورد

 

 

ليبل

ليبل ها برچسب هاي مي باشند كه روي آن اطلاعاتي در خصوص شرح قطعه ، سريال و مارك ، تعداد و شماره ارسال درج شده است

 

 

هولوگرام

 

ويژگي ها هولوگرام

دو بعدي بودن 

اين برچسب داراي دو بعد بوده كه بصورت پس زمينه روي هم قرار گفته كه با جديدترين وسايل اسكن و كپي رنگي قابل كپي برداري نمي باشد.

رمزدار بودن 

بر اثر تابش پرتو ليزر بر روي برچسب هولوگرام رمز داخل آن ( علامت سايپا يدك) مشخص مي شود.

بازي رنگ براثر تابش نور

در اثر تابش نور از زواياي مختلف طيف رنگي متنوعي ايجاد مي شود لذا بازي رنگ بصورت رنگين كمان ديده مي شود.

ضد سرقت بودن 

در هنگام جداسازي برچسب از روي سطح الصاق شده برچسب مخدوش شده و قابل استفاده نمي باشد لذا انتقال و جداسازي برچسب غير ممكن است.